Czemu się sprzeciwiamy?

Poznańska firma Concordia Design, wbrew obietnicom złożonym w momencie przejęcia prawa do użytkowania terenu, próbuje w nieodwracalny sposób zniszczyć wygląd i klimat wyjątkowego miejsca we Wrocławiu – Wyspy Słodowej – planując postawić tam nijaki, przytłaczający, zaprojektowany bez szacunku do zabytkowego otoczenia i kontekstu miejsca biurowiec.

Mimo wielu obietnic o pro-społecznym charakterze inwestycji, w projekcie nie uwzględniono kluczowych potrzeb mieszkańców wyrażonych w trakcie trwającego ponad trzy lata, a zakończonego wraz z pojawieniem się inwestora, procesu partycypacyjnego.

Czego żądamy?

Żądamy wycofania się z realizacji projektu, który może skończyć się architektoniczną i wizerunkową katastrofą.

Domagamy się opracowania nowego projektu w oparciu o konsultacje z mieszkańcami – projektu, który będzie szanował zabytkowe otoczenie Wyspy oraz jej wyjątkowy, rekreacyjny oraz kulturotwórczy charakter!

Wyślij apel do inwestora!

Udostępniamy treść petycji, którą można przesłać do inwestora – firmy Concordia Design, aby dać do zrozumienia, że budynek w tym kształcie nie ma miejsca na Wyspie Słodowej.

Treść petycji zostanie również wysłana do wiadomości: Autor projektu – pracownia MVRDV, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Miejski Konserwator Zabytków Agata Chmielowska, Dolnośląski Konserwator Zabytków Barbara Nowak-Obelinda, Architekt Miasta Piotr Fokczyński.

Nie zapisujemy ani nie gromadzimy waszych danych osobowych. Są one nam potrzebne tylko w celu wysłania tego apelu.


|Wyspa Słodaowa 7